077-804-9199
נגישות
  • ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 077-8049199
בדיקות קטרקט ולחץ תוך עיני
נעשות באופטיקה ע"י טל אריה
בלוג

אישור נוטריוני לאימות מסמכים

מסמכים בשפה זרה שאתם צריכים לתרגם? מעוניינים למנות מיופה כוח שיבצע פעולות מטעמכם? אפוסטיל? הסכם ממון? אתם צריכים את שירותיו של נוטריון.

החיים מזמנים לכל אחד מאתנו סיטואציות שונות בהן יש צורך לפנות לנוטריון בשביל לקבל שירות כלשהו. מדובר בפרוצדורה שגרתית אותה יש לעבור בשביל להשיג את המטרה הנדרשת. בכל מקרה לגופו יהיה הצורך שונה וגם השירות אותו יספק הנוטריון ישתנה מפעם לפעם. בהתאמה לסיטואציה בה אתם ניצבים ובהתאם לצורך יבצע הנוטריון את הפעולה הנדרשת בצורה מקצועית ואמינה.

מיהו נוטריון?

כאשר נוקטים במילה זו מתכוונים לאיש מקצוע מתחום המשפטים. מאחוריו ניסיון של לפחות עשר שנים כעורך דין. החוק קובע מספר תנאים נוספים המגדירים מיהו האדם שיוכל לקבל אישור לעסוק בתחום – אזרח מדינת ישראל אשר הוא חבר בלשכת עורכי הדין. לא הושעה מלשכת עורכי דין ולא הורשע בעבירת קלון. כמו כן הוא נדרש לעבור הסמכה מיוחדת. מי שעומד בכל התנאים הללו יוכל להגיש בקשת רישיון מהוועדה המורשית לכך במשרד המשפטים. הוועדה מתכנסת ובוחנת את המסמכים ואת המועמד, וכאשר המסקנה של אנשי הוועדה היא שהוא ראוי לשמש כנוטריון - הוא יתבקש לחתום בספר הנוטריונים. מכאן ואילך הוא מורשה לעסוק בתחום והרי הוא מוסמך כנוטריון. והוא יוכל לספק לקוחות כל שירות נוטריוני.

מהו חוק הנוטריונים?

החוק מאפשר לנוטריון לבצע פעולות שונות. פירוט להלן:

  • אימות חתימה – אישור הנוטריון מאשר כי אכן החתום מטה הוא זה שביצע את החתימה. כמו כן יאשר הנוטריון כי החותם בשם אחר קיבל את ההסמכה לעשות זאת. כך מתקבלת חתימה בעלת משנה תוקף.
  • אישור נכונות העתק מסמך – כדי להבטיח שהעתק של מסמך זהה למקור יינתן אישור נוטריוני לנכונות העניין. כמו כן לגבי תרגום של מסמכים. במקרה בו יש צורך לתרגם מסמך משפה זרה לעברית, ולהיפך, ם יש צורך לתרגם מסמך בעברית לשפה זרה יהיה צורך באישור נוטריוני כי התרגום נאמן למקור.
  • אישור חיים – יש מקרים בהם יהיה צורך באישור בדבר חיי אדם. אישור נוטריוני יאמת כי האדם המדובר אכן חי.
  • אימות הסכמים – בעת חתימה על הסכמים ממוניים בין בני זוג יאשר הנוטריון את ההסכם וייתן לו תוקף.
  • אישור צוואה – בענייני צוואות יש לנוטריון סמכות לאשר את נכונות הצוואה.

אפוסטיל – מה זה?

אחד משירותי הנוטריון הוא לבצע עריכה והתאמה של מסמך עבור שימוש במדינה זרה. היות ובכל מדינה יש כללים אחרים ותוקף שונה למסמכים, יהיה צורך לערוך מסמך בשביל להתאים אותו לתנאי המדינה בה ייעשה במסמך שימוש. לשירות זה ניתן השם אפוסטיל. כך יערכו מסמכים חשובים כמו תעודות לידה, חוזים, תעודות הסמכה וכדומה. האישור הנוטריוני יאמת גם את נכונות המסמך. כך שהוא יתקבל במדינה זרה ויהיה לו תוקף.

במקרים שונים יש צורך לבצע אימות חתימה או אישור של נכונות מסמכים. אז יהיה צורך לפנות אל משרד נוטריוני המוסמך לעסוק בתחום ולהפיק את האישור הנצרך. כך יקבל החוזה שלכם תוקף משפטי. כך תהיה התעודה שלכם תקפה גם בארץ אחרת. המסמכים יתורגמו ויקבלו אישור נאמנות למקור. נוטריון מורשה הוא זה שיבצע את הפעולות הללו.