077-804-9199
נגישות
  • ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 077-8049199
בדיקות קטרקט ולחץ תוך עיני
נעשות באופטיקה ע"י טל אריה
שירותי החנות

אופטומטריסט מומחה

מה תחום התמחותו של אופטומטריסט קליני ואילו בדיקות הוא מוסמך לבצע? כל התשובות במאמר שלפניכם.

אופטומטריסט מומחהאופטומטריסט קליני מוסמך הוא מי שלמד תואר ראשון או שני באופטומטריה במוסד אקדמי. אופטומטריה נחשב לאחד המקצועות הפרא-רפואיים ולכן יש צורך ללמוד 4 שנים לתואר הראשון. מדובר בלימודים מקיפים הכוללים הכשרה מעשית וקורסים תיאורטיים במגוון נושאים, כולל ביולוגיה, כימיה, פיזיולוגיה, פרמקולוגיה, פתולוגיה, בדיקות עיניים, מכשור רפואי ועוד.  עם זאת, סיום הלימודים אינו השלב היחידי, אלא נדרש גם לעמוד במבחן תיאורטי ומעשי של משרד הבריאות. מי שעובר את הבחינות בהצלחה, צריך לעבוד תחת פיקוחו של אופטומטריסט מורשה למשך שנה ורק לאחר מכן ניתן לקבל רישיון ולעסוק כאופטומטריסט מוסמך.

כיום ניתן להירשם ללימודים לתואר ראשון ושני באופטומטריה בישראל, באוניברסיטת בר אילן ובמכללת הדסה, וכדי להמשיך ולהתמחות בנושא ספציפי ישנם קורסים מקצועיים רבים, השתלמויות וכנסים. כמו כן, קיימת אפשרות להמשיך ללימודים בחו"ל, גם לימודי דוקטורט.

מה מורשה לעשות אופטומטריסט קליני מוסמך?

הלימודים לתואר כוללים מידע קליני נרחב אודות הפיזיולוגיה של העין ופתולוגיות שונות, אולם חשוב לציין שאופטומטריסט אינו רופא עיניים ובדיקה אצלו לא נועדה להחליף בדיקה במרפאת עיניים. מסיבה זו גם לא ניתן לקבל מרשמים לתרופות מאופטומטריסט.

עם זאת, לאחר בדיקה אצל רופא עיניים ובמידה ואובחנה בעיה בחדות הראייה או בעיית מיקוד, המטופל נשלח בדרך כלל לבדיקת המשך אצל אופטומטריסט, כדי שהוא יוכל להתאים לו מרשם מדויק למשקפיים או לעדשות מגע. אופטומטריסט מומחה יודע לבדוק את חדות הראייה של המטופל לקרוב ולרחוק, להתאים לו משקפיים או עדשות מגע, ולמצוא פתרונות במקרים של בעיות במיקוד הראייה, כמו התכנסות יתר של העיניים או קושי למקד את הראייה לאורך זמן.  בנוסף אופטומטריסט יכול גם לתת מענה במקרים מורכבים כגון עיניים אדומות, ראייה כפולה, קטרקט, קרטוקונוס, ראייה ירודה ועוד.

בדיקת ראייה מבצעים רק אצל אופטומטריסט מוסמך

כמו בכל תחום אחר, גם כאן יכולים להיות נותני שירות המתיימרים להיות אופטומטריסטים ובפועל אין להם רישיון מסיבה כזו או אחרת. כשמדובר בראייה שלכם, אין מקום לפשרות. לכן, חשוב מאד לוודא שאתם פונים לבדיקה אצל אופטומטריסט קליני מוסמך, המחזיק רישיון בתוקף. במידה ואתם זקוקים לבדיקה ספציפית רצוי לברר מראש אודות אופטומטריסט קליני מומחה בתחום בו אתם מחפשים.

טל אריה הוא אופטומטריסט קליני מוסמך ובעל המלצות רבות, אשר סיים לימודי תואר שני במדעי האופטומטריה ויש לו וותק רב. לצד לימודיו האקדמיים טל אריה מקפיד להתעדכן בחידושים באמצעות השתתפות בסמינרים והתמקצעות בטכנולוגיות החדשות הקשורות לתחום.

כשאתם מגיעים לטל אריה אתם יכולים להיות בטוחים שתעברו בדיקה מקיפה ומקצועית, על ידי אופטומטריסט מומחה, ותקבלו מענה מותאם אישית לצרכים הייחודים שלכם, בכל מקרה לגופו.

הבדיקות בקליניקה מבוצעות בציוד ממוחשב וחדיש, המבוסס על טכנולוגיה מתקדמת, וזהו כמובן יתרון נוסף המצטרף לוותק והניסיון הרב של טל אריה.