077-804-9199
נגישות
  • ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 077-8049199
בדיקות קטרקט ולחץ תוך עיני
נעשות באופטיקה ע"י טל אריה
שירותי החנות

בדיקת שדה ראיה ובדיקת לחץ תוך עיני

טל אריה, אופטומטריסט מוסמך ומומחה, בעל ניסיון רב שנים, שבבעלותו אופטיקה רואים רחוק, חנות משקפיים בתל אביב. טל אריה, אופטומטריסט קליני, מורשה ומוסמך משרד הבריאות והתחבורה, ראשי להסמיך נהגים, המבצע מגוון בדיקות אופטיקה וביניהם בדיקות ראיה, בדיקת לחץ תוך עיני, בדיקת שדה ראיה ועוד.
שדה ראיה מושפע מלחץ תוך עיני. לחץ תוך עיני זו היא בדיקה חשובה ביותר שטל אריה מבצע בקליניקה כדי לקבל תובנה ראשונית על מצב העין, וכדי לדעת מה הם כיווני הבדיקה הבאים כגון בדיקת שדה ראיה.

לא תאמינו כמה שזה חשוב לבריאות שלכם – בדיקת שדה ראייה

מכשיר לחץ תוך עיניכולנו שמענו בנקודה מסוימת בזמן על בדיקות שדה ראייה. אולי, עם הזמן, פתאום אנחנו שמים לב כי ישנה ירידה בשדה הראייה, שהולך ונהיה מצומצם מאי פעם. ממש אין צורך להילחץ, בטח שלא כאשר הטיפול הוא בהישג יד, ידידותי ומקצועי יותר מאי פעם.

אז מה אנחנו צריכים לדעת על לחץ תוך עיני ועל שדה הראייה שלנו? בדיקת שדה ראיה הינה צעד מתבקש כאשר סובלים מלחץ תוך עיני, שכן הלחץ הזה מוביל לכך ששדה הראיה מצטמצם. הוא מושג ששומעים חדשות לבקרים, קשור למחלת הגלאוקומה במקרים לא מעטים, אך לא בכולם. בדיקה זו מהווה עניין שכיח לאלו שעברו את גיל 40, שכן כעשירית מהאוכלוסייה יפתחו לחץ מסוג תוך עיני גבוה, עניין שכאמור אל לנו להזניח. לאחר בדיקת שדה ראייה, תוצאות האבחון יתקבלו ויכתיבו את המשך הטיפול.

בדיקת לחץ תוך עיני נעשית עם מכשור מיוחד שלא נמצא בכל מרפאה או בכל חנות של אופטומטריסט, אלא רק אצל כאלו שמכירים היטב את התחום ויודעים כיצד לטפל בו על הצד הטוב ביותר, כיצד לגבש רשימת המלצות וכיצד להמליץ על המשך הטיפול- כמו בקליניקה של טל אריה.
אגב, בין אם מדובר בגלאוקומה או לא, דבר אחד בטוח – למעקב מתמיד אין תחליף, ועל כך אין כל עוררין.

אז איך מטפלים בלחץ תוך עיני והיכן נבדקים?

הדבר הכי חשוב שיש הוא לבחור במטפל אמין, בעל התארים המתאימים, ניסיון רב ומוניטין עשיר שעליו תוכלו לשמוע ממקורות רבים. כזה הוא טל אריה, אשר בעלותו חנות אופטיקה רואים רחוק.

רואים רחוק איננה רק חנות אופטיקה בה אפשר להצטייד במשקפי קריאה ומשקפי שמש. היא הרבה, הרבה מעבר לכך. תוכלו לקבל מגוון שירותים כמו בדיקת ראיה, בדיקת שדה ראיה, ובדיקות נוספות.

למען האמת, טל אריה נחשב למומחה של ממש בתחום. הוא אופטומטריסט מוסמך, אשר סיים לימודי תואר שני באופטומטריה (התחום המדעי שבו עוסק האופטומטריסט) באוניברסיטה בארה"ב. במהלך 35 השנים האחרונות, טל אריה צבר ניסיון רב עד מאד בתחום, נתקל במקרים רבים מאד, וטיפל בהם בהצלחה יוצאת דופן. רבים חייבים את הראייה הטובה שלהם לטל, אשר טיפל בהם ואיתר בהצלחה את הבעיה הרפואית שלהם.

מכשיר לחץ תוך עיני ובדיקת שדה ראיהכמובן טל לא נח על זרי הדפנה, שכן מדובר בתחום שמתחדש בקצב מהיר, ונדמה שמדי יום מתפרסם לו מחקר חדש ומעניין ונוספים להם פיתוחים חדשים. טל מקפיד לפקוד סמינרים רבים, קורסים, מפגשים של אנשי מקצוע בארץ ובעולם, ולהשיק את כל המסקנות מתבקשות מכל אלו.

בסופו של דבר, כל היתרונות הללו מוגשים במיוחד בשבילכם. אתם בטח כבר מבינים שעם הבריאות לא מתעסקים. אתם רוצים לדעת האם אתם סובלים מלחץ תוך עיני שלכם, לקבל את ההצעה לטיפול המושלם ולדעת שהראייה שלכם מטופלת על ידי מיטב אנשי המקצוע שישנם.

מהו לחץ תוך עיני תקין?

כאשר לחץ תוך עיני תקין, כך גם שדה הראיה, אך כאשר גובר הלחץ אז שדה הראיה מתחיל להשתבש.
כאשר אנו מדברים על לחץ תוך עיני נמוך, הוא בד"כ יפגע בחדות ובבהירות של הראיה, לעומת זאת כאשר מדובר בלחץ תוך עיני גבוה, הוא יפעיל מעט לחץ איטי או קבוע על עצב הראיה. ההשלכות לכך עלולות לגרום לניוון של תאים בעצב הראיה העלולים לגרום לאיבוד חלקי של הראיה או מלא.

מה הם התסמינים ללחץ תוך עיני?

בדרך כלל לא מרגישים בתסמינים, אמנם כן יש מקרים אשר ניתן להרגיש הפרעות בראיה או דקירות. ניתן לאורך שנים לחיות עם לחץ תוך עיני גבוה, אך כן נחוץ להיות במעקב רפואי על כך.
חלק מבדיקת שדה ראיה הוא בדיקת לחץ תוך עיני.

מטרת בדיקת שדה ראיה

שדה ראיה תקין הוא 180 מעלות. המטרה בבדיקות שדה ראיה היא לגלות האם יש חסרים בשדה הראיה של שתי העיניים או לכל עין בנפרד. הבדיקה עצמה למעשה משמשת לאבחן מחלות עיניים או מחלות אחרות הגורמות לחסרים ולמעקבים של המחלות הללו. וכדאי לגלות אותם מוקדם מאשר מאוחר.

בדיקת שדה ראיה – חשוב לדעת

  • יש להגיע לבדיקה ערניים ולא עייפים כי הבדיקה דורשת ריכוז
  • במידה ויש משקפי ראיה או קריאה- יש להביא אותם עמכם לבדיקה
  • לאחר בדיקה לא חשים בטשטוש ראיה
  • יש לקבל הסבר מטל אריה על תוצאות בדיקת שדה ראיה