077-804-9199
נגישות
  • ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 077-8049199
בדיקת ראייה חינם!!!
מבצע חסר תקדים המוגבל בזמן על כל המשקפיים במלאי
בלוג

ראייה קדימה: מדוע לעבוד עם מפקח בניה

כאשר מתכננים ויוצאים לפרויקט גדול, בכל נושא, בעסקים, בבנייה וכו', חשוב לראות קדימה. ראייה קדימה היא פונקציה חשובה שתורמת להצלחה בכל עסק (עם או בלי משקפיים). עבודות בנייה תחת הגדרות של תמ"א 38 הינן בהחלט דוגמא לפרויקט גדול. על פניו נהוג לחשוב שמדובר בפרויקט שהוא לטובת ורווחת כל הנוגעים בדבר. על כן נהוג לחשוב כי אין צורך בפיקוח נוסף. הניסיון והעובדות מראות אחרת.

לתכנן מראש, ולפקחאכן, פרוייקט הבינוי של תמ"א 38 מטעם הממשלה, אשר נולד על מנת להפוך מבנים ישנים למבנים עמידים וחזקים בפני רעידות אדמה עתידיות, הינו יוזמה מבורכת. לכאורה נראה כי מצאו נוסחא שבה כל הצדדים הנוגעים בדבר מרווחים ומורווחים. הדיירים אשר זוכים להגדלת שטח הבית שלהם והגברת תחושת הבטיחות על ידי חיזוקו של הבניין למקרה של רעידת אדמה או כל מפגע אחר לא עלינו. ומן הצד השני יש לנו את הקבלנים ומהנדסים אשר זוכים בנכסים ופרוייקטים אשר לא היו זוכים להם מבלי שהיו לוקחים חלק בסידור והסכם זה.

אך יחד עם זאת, כמו במקרים רבים אנחנו מגלים כי תכניות וציפיות שנרשמות על הנייר, אינן בהכרח מה שקורה בפועל בעת יישום הנושא. תמ"א 38, מלבד היותו יוזמה ברוכה ובטיחותית, משלב בתוכו גם אינטרסים כלכליים של אנשים שונים בהתאם לכך שמדובר בהכנסה של אנשי מקצוע שונים אל תוך התמונה. זהו המניע הראשון לשאלה מדוע לעבוד עם מפקח בנייה בתמא 38.

מדוע לעבוד עם מפקח בנייה בתמא 38.

אם גם הבניין שלכם עבר את התהליך המייגע של הסכמות וישיבות של דיירי הבניין בנוגע לקבלת החלטה משותפת לגבי ביצוע תמא 38, אתם בוודאי כבר שמעתם שיקולים לכאן ולכאן בנוגע לשאלה מדוע לעבוד עם מפקח בניה בתמא 38. כמו בכל תחום או שאלה, גם כאן יהיו חילוקי דעות וייצוגים שונים של מחשבות.

הניסיון והעובדות מראות כי על מנת לוודא שתהליך אשר מערב גורמים שונים, אנשים מקצוע שונים ועובדים ברמות שונות של אחריות, חשוב שיהיה מישהו נטול אינטרסים אשר יוכל לפקח על העבודה ולוודא כי כל השלבים נעשים באופן מסונכרן, מקצועי ובטיחותי. על מנת לעשות זאת חשוב כי מפקח הבניה יהיה איש מקצוע אשר מבין בתחום, מכיר ויודע את שלבי הבניה ותקנות הבטיחות הרלוונטיות.