077-804-9199
נגישות
  • ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 077-8049199
בדיקות קטרקט ולחץ תוך עיני
נעשות באופטיקה ע"י טל אריה
בלוג

משקפיים קונים רק בחנות אופטיקה מוסמכת

תחום האופטיקה הוא תחום נרחב, וחשוב מאד. אנשים רבי מאד בכל רחבי העולם סובלים מקוצר ראייה, בעיקר בראייה למרחק. אנשים רבים, במיוחד בגילאים מבוגרים, סובלים גם (או רק) מבעיות של ראייה למרחק קצר, וזקוקים למשקפיים מגדילות על מנת לקרוא או להתבונן בתמונות. תחום האופטיקה כולל את שני סוגי הבעיות, ועוד מגוון רחב של בעיות ראייה ייחודיות מסוגים שונים. במרבית המקרים, אנשים אשר סובלים מקשיי ראייה שונים יזדקקו למשקפיים (או לעדשות מגע) אשר מותאמות לצרכי הראייה שלהם.

רכישה של משקפי ראייה

משקפיים המיועדות לראייה לרחוק, לקריאה או לשתי המטרות גם יחד, או משקפיים אשר מותאמות לבעיות ראייה אחרות, נמכרות בחנויות אופטיקה רבות בכל רחבי הארץ (והעולם, כמובן). החנויות הללו לרוב מציעות גם שירות מקצועי של אופטומטריסט מומחה, אשר בודק את מצב הראייה של הלקוח ומתאים עבורו את המשקפיים שלהם הוא זקוק. כאשר מדובר בבעיות ראייה מורכבות, הבדיקה של האופטומטריסט בחנות אינה מספיקה, ויש לפנות לרופא עיניים על מנת לקבל מרשם מדויק למשקפיים. אך במרבית המקרים, הבדיקה הרגילה בחנות המשקפיים מספיקה על מנת להתאים את המשקפיים הנכונות עבור הלקוח. כל לקוח אשר רוכש משקפי ראייה בחנויות האופטיקה השונות יוצא עם שקיות נייר ממותגות ובהן נרתיק משקפיים עם זוג המשקפיים החדש שרכש.

אלו משקפיים קונים בחנויות אופטיקה?

חנויות האופטיקה השונות מוכרות, כאמור, משקפי ראייה, משקפי קריאה, משקפי ביפוקל ומולטי פוקל, ומשקפיים מסוגים שונים, אשר מותאמים לבעיות ראייה ספציפיות. במרבית המקרים, חנויות האופטיקה מציעות משקפיים שמתאימות לכל בני המשפחה: מבוגרים – גברים ונשים, וילדים. המשקפיים, בכל מקרה, צריכות להיות מותאמות לא רק לסוג תיקון הראייה הדרוש ללקוח, אלא גם למבנה הפנים שלו. מבוגר אינו יכול להשתמש במשקפיים המיועדים לילדים, ולהיפך. אצל ילדים דרושה התאמה מיוחדת של סוג המשקפיים, על מנת לאפשר לילד מרחב ראייה מתאים, כדי שיוכל לראות בכל מצב, בהתאם לבעיית הראייה הספציפית שלו. מלבד משקפי ראייה רגילים, בחנויות האופטיקה ניתן לרכוש משקפי שמש מסוגים שונים. ישנם משקפי שמש פשוטים ומשקפי שמש בעלי סינון גבוה של קרניים, והמשקפיים מכל הסוגים יכולים להיות בעלי זגוגית רגילה או בעלי זגוגית אופטית, כך שהמשקפיים משמשים גם כמשקפי ראייה וגם כמשקפי שמש בו זמנית.

כמה עולה זוג משקפיים?

המחיר של זוג משקפיים ממוצע לראייה מרחוק נע בין כ-300 ₪ לזוג משקפיים ועד לכמה אלפי שקלים. מחירם של משקפי מולטיפוקל עשוי להגיע גם לסביבות 10,000 ₪ לזוג. ההבדל בין המשקפיים השונים הוא באיכות המשקף עצמו, באיכות המסגרת, במותג של המשקפיים, בתוספות מיוחדות למשקפיים וכן הלאה. כל אחד יכול, למעשה, לבחור משקפיים בתקציב המתאים לו, וליהנות ממשקפיים שמתאימים בדיוק לצרכים שלו – כמו גם לתקציב שלו.

המאמר נכתב בחסות: עדן מן -  http://www.eden-mn.co.il/