077-804-9199
נגישות
  • ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 077-8049199
בדיקות קטרקט ולחץ תוך עיני
נעשות באופטיקה ע"י טל אריה
בלוג

עושים יצירה

תמונת אומנות היא לא עשייה, זוהי יצירה הבנויה על בסיס של כישורים רבים ומשאבים מתחומים שונים.

מטה הקסמים

אומנות – מילת קסם, מילה שמכילה בתוכה הרבה מאוד תחומים, הרבה מרכיבים שיוצרים את מעשה האומן, בשביל להיות אומן אתה צריך דמיון, אתה צריך יצירתיות, טעם טוב, היכרות עם העולם והאפשרויות וכמובן יכולת להוציא לידי ביצוע את כל מכלל המאפיינים הללו, כל אלו יחד יחברו בסופו של תהליך ליצירת האומנות, למבנה, לציור, לפיסול לכל דבר המוגדר כמעשה אומן.

יוצרים בלי גבול

 האומנות איננה תחום חדש ואין לו גבולות, ללאומנים יש יצירתיות שיכולה להפוך כל אביזר למוצר מחודש, למוצר מיוחד, למוצר שמתאים להיות אולי מוצב במוזיאונים, האומנים יודעים ליצור מחדש גם אלמנטים חסרי תקווה ותוחלת, כמו נעל ישנה, כמו קופסא חסרת פשר או כל דבר אחר, לדמיון אין גבולות והיצירה מביאה לידי ביטוי את הדמיון פורץ הגבולות.

בונים יצירה

המקום הקלאסי בו אנחנו מחפשים לראות אומנות זה בתמונות ובפיסול, למרות שהוא רחב ומקיף הרבה יותר, מאחורי כל דף טמון עומק שיכול לבוא לידי ביטוי רק כאשר יבצעו באמצעות הנייר והחומרים ויביעו את מחשבת הדמיון, את האומנות והכישורים. יצירה היא מן עשייה חדשנית, ממספר חומרי גלם נהיית אומנות.

יצירות מרגשות

 צריך להבין כי התהליך של יצירה מלווה במגוון רגשות, יש את שלב הדמיון עם תשוקה להוציא מן הכוח אל הפועל את היצירה, יש את שלב ההתחלה שהוא חיפוש ותהייה ולא אחת יש גם את רגעי המשבר של חוסר הצלחה, או התארכות של משך הכנת העבודה ובסיום כמובן את רגעי ההצלחה של השלמת התהליך.

כלים עם כללים

 שלא כמו בתחומים אחרים על מנת ליצור יצירת אומנות צריך כישורים רלוונטיים, לא כל אחד יכול להתבטא, לא כל אחד יכול ליצור, לא כל אחד יכול להביא לידי ביטוי את הכישורים השונים, על מנת להוציא לפועל את היצירתיות צריך כלים, צריך להבין את המורכבות ולדעת לעשות את זה, רק כך ניתן ליהנות בסופו של תהליך מתוצאה מושלמת.

אומנות יזומה

ניתן לראות את האומנות כפורצת גבולות, כך רואים שאנשים מבקשים לעצב טבעות נישואין בעיצוב אישי, ריהוט עם טעם מיוחד וייחודי, יצירת אדניות ועיצוב גינות בטעם אחר, וכמובן שעבודת האומנות עצמה צריכה השקעה רבה, צריכה תכנון מדויק, כדי להגיע לתוצאה מושלמת צריך ליזום, צריך להשקיע, וצריך גם לשאוף.

תסתכלו מרחוק

כשמתבוננים על יצירה מושלמת מתבוננים בעצם על שעות של השקעה, בתוכה טמונים משאבים רבים של כישורים ולעיתים גם כספים, ישנן יצירות אומנות יקרות שגם ההשקעה הכספית בהן היא גבוהה, יש יצירות עם השקעה רגשית, כל יצירה והביטוי שלה, כל יצירה והאומנות שבה. ההבנה של התהליכים אותם עובר האומן היא חלק בלתי נפרד מההתבוננות העמוקה ביצירה.