077-804-9199
נגישות
  • ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 077-8049199
בדיקות קטרקט ולחץ תוך עיני
נעשות באופטיקה ע"י טל אריה
בלוג

עלויות לביצוע בדק בית

מה הוא בדק בית? מתי נצרך? מדוע בכלל צריכים אותו? מי מבצע את הבדק? ומה לגבי העלויות? ובכן, בדק בית הינו אחת מהפעולות החשובות ביותר טרם כניסתכם לנכס חדש, בין אם רכשתם אותו ישירות מקבלן או שמה מדובר בבית יד שניה. בדק בית הינו קריטי לא פחות מלשכור עורך דין טוב שינהל עבורכם את המסמכים, או התנאים בבנק ממנו אתם לווים את המשכנתא.

לבדק הבית חשיבות עליונה, שכן באמצעות אנשי מקצוע בעלי וותק רב, ייתכן ויתגלו ליקויים שאין באפשרותכם לעלות עליהם, כמו בעיות בצנרת, תשתיות חשמל, קירות שאינם בנויים היטב, קרינה או רטיביות. בנוסף, כוללת הבדיקה בחינה איזורית של השכונה בה ממוקם הבית, וכן בדיקה הנדסית, המבוצעת על ידי בעלי מקצוע כמובן.

ומה לגבי העלויות?

כמה עולה בדק בית?מחיר בדק בית תלוי אמנם בהיקף הבדיקה וגודל הנכס, אך בהחלט אפשר לספק קנה מידה, כאשר הבדיקה הבסיסית מתחילה ממחיר של 1,300 ש"ח לבית משותף ו-1,600 ש"ח לבית פרטי. בנוסף, ברשותכם כמובן להוסיף תוספות שונות לבדיקה, כמו חוות דעת משלימה, מתן עדות בבית משפט לפי הצורך, סיוע בהתמודדות מול הקבלן ועוד.

העלויות למעשה תלויות בהיקף הבדיקה אותה מעוניין הלקוח לבצע, כשבניגוד לשאר התשלומים שתבצעו בגין רכישת בית - מדובר בהשקעה שתשוב אליכם, שכן במידה ויימצאו לקויים, עפ"י החוק, יש לכם הזכות לדרוש תיקונם הן מהקבלן והן מהאדם ממנו נרכשת הדירה - ללא כל תוספת עלות. משמע, התיקונים מתבצעים על חשבונם בלבד.

מניסיוננו, בדק בית מנע מצבים הרי אסון במספר בתים בהם ביקרנו, וכן נחסכו לבעלי הבתים החדשים הוצאות כספיות מיותרות על תיקונים בתשתיות שונות שכלל לא נגרמו בזמן מגוריהם בדירה. בדק בית - כי אתה רוצה להכנס ברגל ימין לביתך החדש!