077-804-9199
נגישות
  • ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 077-8049199
בדיקות קטרקט ולחץ תוך עיני
נעשות באופטיקה ע"י טל אריה
שירותי החנות

קרטוקונוס: טיפול בעדשות מגע

קרטוקונוס

קרטוקונוס, המכונה גם ניוון קרנית היא מחלה הגורמת לעיוות בצורת קרנית העין, כך במקום קימור בצורת כיפה, נוצרת צורת חרוט. משמעות עיוות זה של הקרנית היא אסטיגמציה - עיוות של התמונה המתקבלת על ידי העין. לרוב מתחילה המחלה להתפתח בסוף שנות העשרים לחיי האדם ויכולה להמשיך להתפתח עד לראשית העשור הרביעי לחייו. מחלה זו מתפתחת כאשר הקרנית מדקקת, וכתוצאה מכך מקבלת צורה חרוטית במקום צורת הכיפה, דבר הגורם לכך שקרני האור אינן מגיעות בצורה "מדויקת" לרשתית עקב שבירה לקויה של גלי האור.   האבחון המדויק של המחלה נעשה בדרך כלל בבדיקה מעמיקה , כגון מיפוי קרנית.

היות שלעתים החולה אינו מבחין בבעיה עד לשלב מתקדם יחסית בהתפתחותה, מומלץ לאנשים בעלי סיכון גנטי גבוה (בעלי קרובי משפחה חולים) לעבור בדיקות תקופתיות.

ברב המקרים ניתן לטפל במחלה זו על ידי שימוש במשקפיים, עדשות מגע או התערבות כירורגית. מחלה זו איננה מובילה לעיוורון מוחלט, אך פוגמת ביכולת הנהיגה, הקריאה וראית הלילה.

עדשת מגע
זהו הטיפול המומלץ ביותר עבור קורטוקונוס ויש אומרים כי מעכב את התפתחות המחלה. ברב המקרים הטיפול הוא באמצעות עדשות קשות.
בראשיתה של המחלה, ניתן לעשות שימוש במשקפיים עבור טיפול בה אם האסטיגמציה הנה קלה, אך משהאסטיגמציה מחמירה, לרוב יש לעבור לשימוש בעדשות מגע. העדשות כולאות דמעות במרווח שבינן לבין הקרנית, ובכך יוצרות מעבר של האור בצורה טובה יותר מהמעבר דרך הקרנית החרוטית.
הצורה החרוטית המיוחדת של העדשות דורשת מומחיות ומקצועיות ביצירתן ולעיתים נדרשים מספר שלבי ניסוי וטעיה עד למציאת העדשה המתאימה.

לשם התאמה מדוייקת של העדשות, יש צורך לפנות לאופטומטריסט מנוסה, אשר ידאג להזמנת עדשה ספציפית לכל לקוח לפי הפרמטרים שנבדקו ונמצאו אצלו.