077-804-9199
נגישות
  • ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 077-8049199
בדיקות קטרקט ולחץ תוך עיני
נעשות באופטיקה ע"י טל אריה
בלוג

רכישה נכונה של רכב משומש

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה מתרחבת והולכת בענף הרכב. קניה של רכב יד ראשונה עם אפס ק"מ! כיום נמכרות כך כ15% מהמכוניות. איך קרה המהפך הזה? איך מסוגלים ישראלים רבים כל כך לרכוש מכוניות חדשות? על כך בהמשך.

עד לפני שנים ספורות נדיר היה לפגוש מכוניות חדשות מהניילונים אצל פשוטי העם. המכוניות החדשות היו שמורות רק לאנשי הייטק, או אנשי הון ושלטון. אך כיום, כל התחום הזה השתנה לגמרי כאשר ישנה היום האפשרות כמעט לכל אחד לרכוש רכב יד ראשונה. איך זה באמת יכול להיות?

איך זה עובד בפועל?

חברות ההשכרה והליסינג רוכשות בכל שנה מלאי גדול של מכוניות והודות לכמות שהם רוכשים הם נהנים מהנחות משמעותיות במיוחד מהיבואנים. האופציה הזו מאפשרת לנהגים למכור רכב יד ראשונה במחיר נמוך מהמחירון, כתוצאה מהעסקה שמבצעת חברת הליסינג. אמנם החברות מרוויחות כאן, אבל למעשה מדובר גם במהלך מוצלח של לקוח הקצה, שיכול להרשות לעצמו רכב חדש עם 0 ק"מ במחירים משתלמים.

כאשר אתם קונים רכב חדש במחיר מלא הרי שהרכב יהיה רשום על שמכם. כאשר הרכב הוא חדש, אך עבר דרך חברת הליסינג, אתם תהפכו ליד שניה, למרות שהרכב עדיין עומד על 0 ק"מ. זה אמנם מפחית משווי הרכב, אבל ייתכן שזה יאפשר הוזלה משמעותית של המחיר.

כל קונה פוטנציאלי שירצה לרכוש את המכונית שלכם בהמשך, יחשוש מהעסקה אם תוך תקופה של שלוש שנים המכונית כבר תהיה יד שנייה או יד שלישית. לכן, מומלץ לבקש מחברת הליסינג, מסמך המאשר כי מכונית זו נרכשה עם אפס ק"מ.

אין ספק כי האפשרות לרכוש רכב חדש מהאריזה במחיר הגיוני ובפריסה אפשרית פתחה את האפשרות לרבים מאתנו ליהנות ממכונית חדשה ועדכנית. אגב יש לציין כי רכב יד ראשונה הוא מונח שמתייחס גם לרכישה של רכב משומש, שעבר יד אחת בלבד. כיום ניתן לרכוש רכבי יד ראשונה גם דרך חברות הליסינג, דבר שמאפשר פתיחה של השוק ורכבים במחירים שלא ניתן להתעלם מהם.